بیمه نامه شخص ثالث

 

درخصوص بیمه نامه شخص ثالث یا به عبارت دیگر بیمه نامه مسئولیت مدنی دارندگان وسائط نقلیه موتوری زمینی باید گفت این رشته برای صاحبان خودرو، بیمه‌ای اجباری محسوب می‌شود و هر کس که تمایل به استفاده از خودرو در سطح جاده‌های کشور را داشته باشد باید این بیمه نامه را خریداری نماید.

 
اما با وجود الزامی بودن این رشته بیمه‌ای همچنان هستند افرادی که بدون خرید این بیمه نامه در جاده‌ها در حال تردد هستند که این امر در زمان وقوع تصادف و بروز مشکلات اهمیتی قابل توجه پیدا می‌کند.
 
البته درکنار بیمه نامه شخص ثالث، بیمه نامه‌های دیگری نیز وجود دارند که عامه مردم به دلایل مختلفی از جمله شرایط مالی اقدامی برای خریداری آنها نمی‌کنند به نحوی که بر اساس آخرین آمار بیمه مرکزی از عملکرد رشته‌های بیمه‌ای درسه ماه  نخست سال، بیمه نامه بدنه اتومبیل حدود 8 درصد از پرتفو حق بیمه‌های صادره در صنعت بیمه را به خود اختصاص داده است.

 

 

چرا به بیمه نامه شخص ثالث نیاز داریم؟

 

این بیمه نامه خسارتهاي مالی و جانی كه رانندگان اتومبيل به اشخاص ثالث وارد می نمایند را تحت پوشش قرارمي دهد.

 مطابق با ماده یک قانون شخص ثالث، داشتن بیمه نامه شخص ثالث برای دارندگان همه وسایل نقلیه موتوری (اعم از موتورسیكلت، سواری، مسافری و باركش) اجباری است و هدف از آن حمایت از اشخاص زیان دیده در حوادث رانندگی می باشد.

 

 

"همراه نداشتن بیمه نامه شخص ثالث از نظر راهنمایی و رانندگی تخلف محسوب میگردد"

 

 

 با چه کسانی مشورت کنیم؟

مشاوره و استعلام قیمت انواع بیمه نامه های سامان

 

 

به همین منظور برای آشنایی مردم از بیمه نامه‌های مختلف به ویژه بیمه نامه شخص ثالث بر آن شدیم تا با انتشار اطلاعاتی هر چند اندک، نقشی را درارتقاء سطح آگاهی مردم جامعه ایفاء نماییم تا به واسطه آن شاید مراجع مربوطه به فکر این فقر اطلاعاتی مردم در صنعت بیمه بیفتند.

 

"منظور از شخص ثالث، هر شخصی است که به سبب حوادث وسیله نقلیه مورد بیمه، دچار زیان های جانی یا مالی شود"

 

 

پوشش ها و تخفیفات بیمه نامه شخص ثالث:

 

1- پوششهاي بيمه نامه شخص ثالث و سرنشین

 

2- تخفیفات

 
 
 

 

"کلیه تخفیفات و سوابق عدم خسارت بیمه نامه های صادره توسط سایر شرکتهای بیمه گر قابل انتقال به بیمه نامه جدید می باشد. "

 

 

مشاوره و استعلام قیمت انواع بیمه نامه های سامان

 

 

اقدامات لازم در هنگام بروز خسارت

 

 

مدارک مورد نیاز جهت تشکیل پرونده خسارتهای مالی :

- کروکی پلیس 

- گواهینامه مقصر و زیاندیده

- کارت خودروی زیاندیده و مقصر

- بیمه نامه ثالث معتبر مقصر و زیاندیده

 

 

 

شرایط عمومی بیمه نامه شخص ثالث

 

 

توصیه های مهم به بیمه گذاران محترم :

 

"همانطور که استحضار دارید، در ابتدای هرسال مبالغ جدید دیات از طرف قوه قضائیه اعلام شده و اعمال می گردد. پس با نوجه به امر فوق و به محض اطلاع از افزایش مبلغ دیه، نسبت به افزایش سقف تعهدات پوشش بیمه نامه خود اقدام و یا هر ساله در هنگام خرید یا تمدید بیمه نامه ثالث خودروی خود، نسبت به خرید حداکثر پوششها اقدام فرمایید"

 

 

"جهت بهره برداری هرچه بهتر از بیمه نامه و آگاهی از حقوق خود، حتماً به هنگام خرید بیمه نامه و یا پس از دریافت آن، شرایط عمومی و خصوصی پیوست آن را به دقت مطالعه نمایید"

 

"مطالب عنوان شده صرفاً بر اساس تجربیات این نمایندگی و جهت راهنمایی بیمه گذاران محترم بوده و جنبه مشورتی دارد لذا در صورت تغییر رویه های فوق، هیچگونه مسئولیتی متوجه این نمایندگی نخواهد بود" 

 

 

 

مشاوره و استعلام قیمت انواع بیمه نامه های سامان

 

 

 

 

 

 

دنیا را جایی بهتر برای زندگی کنیم

LET'S MAKE THE WORLD A BETTER PLACE TO LIVE

 

Read 4523 times

شرکت خدمات بیمه ای همپاد معین سامانیان نماینده حقوقی شرکت بیمه سامان

شرکت خدمات بیمه ای همپاد معین سامانیان در سال 1393 از ادغام دو نمایندگی حقیقی و توسط تعدادی جوان با تجربه در صنعت بیمه و دارای تحصیلات عالی مرتبط و با مجوز رسمی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و شرکت بیمه سامان متولد شد.
رویکرد شرکت، ارائه خدمات بیمه با روشی نوآورانه و به گونه ای است که علاوه بر اشائه استفاده از محصولات بیمه ای متناسب با نیاز و خواسته افراد حقیقی و حقوقی، همیشه و در همه حال با در نظر داشتن پایان کار و زمان استفاده از پوشش های بیمه نامه، مشاوره ای موثر و کارآمد را به بیمه گذاران خود ارائه نماید.

انواع بیمه نامه های شرکت بیمه سامان: بیمه عمر و سرمایه گذاری (بیمه زندگی و بازنشستگی)، بیمه اتومبیل (شخص ثالث و بدنه)، بیمه آتش سوزی و زلزله، بیمه مسافرتی، بیمه مسئولیت، بیمه مهندسی، بیمه باربری، بیمه تکمیلی درمان و بیمه حوادث

عضویت در خبرنامه!

محصول بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان به اتکای شرکت مونیخ ری آلمان:

برای اولین بار پس از انقلاب اسلامی ایران شرکت بیمه سامان موفق به عقد قرارداد اتکایی با شرکت مونیخ ری در حوزه بیمه های زندگی شد. در حال حاضر شرکت بیمه سامان تنها شرکت بیمه ایرانی دارای قرارداد در حوزه بیمه های زندگی با یک شرکت بیمه اتکایی بین المللی می باشد.