بیمه باربری داخلی

 

پوشش این بیمه نامه مربوط به محموله هايي است كه مبداء، مقصد و مسير حمل آنها در محدوده جغرافيائي ايران است.

خطرات تحت پوشش در بيمه هاي باربري داخلي به دو دسته خطرات اصلی و خطرات اضافی تقسيم مي شوند:

 


الف) خطرات اصلي

 

- خطر آتش سوزي و حادثه وسيله نقليه

  منظور از حادثه وسيله نقليه، تصادف، تصادف، واژگونی و پرت شدن وسيله نقليه مي باشد.

  (حدود 70% خسارت هاي ايجاد شده در حوادث جاده معمولاً ناشي از خطرات فوق مي باشد)

 

 

ب) خطرات اضافی

 

در حمل و نقل، خطرات ديگری از جمله خطرات ذیل تهدید کننده محموله می باشد:

- پرت شدن محموله از روي وسيله نقليه

- برخورد جسم خارجي با مورد بيمه (محموله)

-خسارات ناشي از بارگيري و تخليه

- سرقت كلي محموله


خطرات فوق بنا به درخواست بيمه‏ گذار و موافقت بیمه گر و پس از منظور نمودن اضافه نرخ مربوطه، تحت پوشش بيمه نامه ‏ حمل داخلي درمي آيد.

 

 

بيمه نامه هاي باربري داخلی را مي توان به چند شكل صادر نمود:

 


1) بيمه نامه هاي عمومي :

 

در اين قرارداد شرايط اصلي بيمه و رئوس كلي حقوق و تعهدات طرفين مانند خطرات تحت پوشش و شيوه حمل مشخص شده است و بیمه نامه با يك سرمايه بيمه‏ اي معين و مشخص صادر می گردد و موافقت مي شود كه بیمه نامه شامل حمل‌هاي متعدد باشد.

به همين دليل، قرارداد تا زماني كه سرمايه توافق شده از طريق حمل هاي متعدد به پايان رسد داراي اعتبار مي باشد.

 

يكي از منافع اين نوع قراردادها و بيمه نامه ها در اين است كه براي حمل هاي مختلف نياز به مراجعه بيمه گذار و صدور بيمه نامه از طرف بيمه گر نبوده و باعث كاهش هزينه ها و جلوگيري از اتلاف وقت مي شود.

 

 

2) بيمه نامه با پوشش باز :

 

يكي از محدوديت هایي كه در بيمه نامه های عمومي وجود داشت اين بود كه بيمه گذار در زمان صدور بيمه‌نامه می بایست 100% حق بيمه را پرداخت مي نمود. لذا این مشکل سبب شد که روش بيمه نامه با پوشش باز ارائه شود.

 

در بیمه نامه با پوشش باز با توافقي كه بين بیمه گر و بيمه گذار انجام مي‏شود هر هفته گواهي بيمه از سوي بيمه سامان صادر شده و حق بيمه متناسب با سرمايه هاي حمل شده از سوي بيمه گذار پرداخت مي گردد.

در واقع كليه دفعات حمل كالا تحت پوشش قرار داشته و  چون مدت قرارداد معمولاً يكسال است، مذاكره و توافق مجدد در مورد آن ضروری نمی باشد.

 

 

3) بيمه نامه هاي ساده:

 

بيمه نامه اي است كه براي حمل كالاي معيني صادر مي شود و در آن مشخصات مورد بيمه طبق فرم پيشنهاد باربري در آن قيد مي گردد. لازمه صدور بيمه نامه های ساده حمل و نقل كالا اين است كه شما قبلاً از وضعيت مورد بيمه و چگونگي حمل آن اطلاع داشته و اين اطلاعات را در اختيار ما قرار دهید.

 

مدت و نرخ در بیمه نامه های باربری داخلی

 

 

 

مشاوره و استعلام قیمت انواع بیمه نامه های سامان

 

 

 

 

 

 

دنیا را جایی بهتر برای زندگی کنیم

LET'S MAKE THE WORLD A BETTER PLACE TO LIVE
 
Read 4458 times

شرکت خدمات بیمه ای همپاد معین سامانیان نماینده حقوقی شرکت بیمه سامان

شرکت خدمات بیمه ای همپاد معین سامانیان در سال 1393 از ادغام دو نمایندگی حقیقی و توسط تعدادی جوان با تجربه در صنعت بیمه و دارای تحصیلات عالی مرتبط و با مجوز رسمی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و شرکت بیمه سامان متولد شد.
رویکرد شرکت، ارائه خدمات بیمه با روشی نوآورانه و به گونه ای است که علاوه بر اشائه استفاده از محصولات بیمه ای متناسب با نیاز و خواسته افراد حقیقی و حقوقی، همیشه و در همه حال با در نظر داشتن پایان کار و زمان استفاده از پوشش های بیمه نامه، مشاوره ای موثر و کارآمد را به بیمه گذاران خود ارائه نماید.

انواع بیمه نامه های شرکت بیمه سامان: بیمه عمر و سرمایه گذاری (بیمه زندگی و بازنشستگی)، بیمه اتومبیل (شخص ثالث و بدنه)، بیمه آتش سوزی و زلزله، بیمه مسافرتی، بیمه مسئولیت، بیمه مهندسی، بیمه باربری، بیمه تکمیلی درمان و بیمه حوادث

عضویت در خبرنامه!

محصول بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان به اتکای شرکت مونیخ ری آلمان:

برای اولین بار پس از انقلاب اسلامی ایران شرکت بیمه سامان موفق به عقد قرارداد اتکایی با شرکت مونیخ ری در حوزه بیمه های زندگی شد. در حال حاضر شرکت بیمه سامان تنها شرکت بیمه ایرانی دارای قرارداد در حوزه بیمه های زندگی با یک شرکت بیمه اتکایی بین المللی می باشد.