پوشش از کار افتادگی ناشی از حادثه در بیمه عمر

 

تعریف از کار افتادگی در بیمه های عمر و پزشکی قانونی دو تعریف کاملا متفاوت است.

در بیشتر مواقع در بیمه های تامین اجتماعی و پزشکی قانونی از کار افتادگی به سبب قطع نخاع و یا زندگی نباتی و هرگونه از کارافتادگی به این شکل خواهد بود.

در بیمه های عمر پوشش های از کارافتادگی نسبت به شغل بیمه گذار تعیین میگردد به این معنا که بیمه گذار می تواند در شغل دیگری فعالیت کند اما از حرفه ی اصلی خود باز می ماند(مانند راننده ای که پای خود را از دست بدهد)

توجه داشته باشید این پوشش به افراد بالای 18 سال و شاغل تعلق میگیرد و از کار افتادگی که حداقل تا شش ماه ادامه داشته باشد تحت پوشش خواهد بود.

 

بیمه گر (بیمه سامان)، در ازای دریافت حق بیمه اضافی مربوط، متعهد می گردد که در صورت از کار افتادگی کلی ناشی از حادثه و یا بیماری، اقساط حق بیمه را در بیمه نامه منظور نماید. مبلغ اقساط حق بیمه برابر با اقساط حق بیمه در سال وقوع نقص عضو و یا از کار افتادگی کلی بوده و در صورت وقوع هر یک از حالت های زیر، پایان می یابد.

الف) خاتمه بیمه عمر و تشکیل سرمایه.
ب) ده سال از زمان شروع تعهد.
ج) اتمام از کار افتادگی یا نقص عضو.
د) سن ۶۵ سالگی تمام بیمه شده.

تبصره: مبلغ منظور شده با تایید بیمه گر می تواند ضریبی از اقساط حق بیمه باشد.

 

بیمه شده، زمانی از کار افتاده به حساب می آید که به واسطه حادثه و یا بیماری توانایی فعالیت در شغل خود و یا شغلی متناسب با تجربه و تحصیلاتش را نداشته باشد.

این پوشش از کار افتادگی می تواند ناشی از حادثه و یا بیماری باشد. در صورت حادثه یا بیماری، چنانچه بیمه شده توانایی انجام وظایف شغلی خود را به واسطه قطع، تغییر شکل و یا از دست دادن توانایی انجام کار عضوی از بدن از دست بدهد، مشمول پوشش این الحاقیه خواهد شد. بروز هر یک از شرایط زیر نقص عضو کامل محسوب می گردد.

۱. نابینایی کامل از دو چشم.
۲. از کار افتادگی کامل از دو دست، حداقل از مچ.
۳. از کار افتادگی دائم از دو پا، حداقل از پنجه به صورت کامل.
۴. از کار افتادگی دائم یک دست و یک پا حداقل از مچ به صورت کامل.
۵. قطع کامل نخاع.
۶. ناشنوایی کامل از دو گوش.
۷. برداشتن فک پائین.

تبصره: در کلیه موارد موضوع این ماده تشخیص نقص عضو و از کار افتادگی دائم یا موقت، تعیین کلی یا جزئی بودن میزان آن و تعیین مدت ازکار افتادگی موقت با پزشک معتمد بیمه گر می باشد. در صورتی که بیمه گذار نسبت به نظر پزشک معتمد بیمه گر معترض باشد، موضوع در کمیسیونی متشکل از پزشک منتخب بیمه گر و پزشک منتخب بیمه گذار و یک نفر پزشک، به انتخاب دو پزشک مذکور مطرح و نظر اکثریت کمیسیون مزبور برای طرفین در موارد اختلاف، لازم الاتباع خواهد بود.

نقص عضو و از کار افتادگی جزئی، مشمول این پوشش نخواهد بود.

 

مشاوره و استعلام قیمت بیمه عمر سامان

 

 

 

 

 

دنیا را جایی بهتر برای زندگی کنیم

LET'S MAKE THE WORLD A BETTER PLACE TO LIVE
Read 3419 times

شرکت خدمات بیمه ای همپاد معین سامانیان نماینده حقوقی شرکت بیمه سامان

شرکت خدمات بیمه ای همپاد معین سامانیان در سال 1393 از ادغام دو نمایندگی حقیقی و توسط تعدادی جوان با تجربه در صنعت بیمه و دارای تحصیلات عالی مرتبط و با مجوز رسمی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و شرکت بیمه سامان متولد شد.
رویکرد شرکت، ارائه خدمات بیمه با روشی نوآورانه و به گونه ای است که علاوه بر اشائه استفاده از محصولات بیمه ای متناسب با نیاز و خواسته افراد حقیقی و حقوقی، همیشه و در همه حال با در نظر داشتن پایان کار و زمان استفاده از پوشش های بیمه نامه، مشاوره ای موثر و کارآمد را به بیمه گذاران خود ارائه نماید.

انواع بیمه نامه های شرکت بیمه سامان: بیمه عمر و سرمایه گذاری (بیمه زندگی و بازنشستگی)، بیمه اتومبیل (شخص ثالث و بدنه)، بیمه آتش سوزی و زلزله، بیمه مسافرتی، بیمه مسئولیت، بیمه مهندسی، بیمه باربری، بیمه تکمیلی درمان و بیمه حوادث

عضویت در خبرنامه!

محصول بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان به اتکای شرکت مونیخ ری آلمان:

برای اولین بار پس از انقلاب اسلامی ایران شرکت بیمه سامان موفق به عقد قرارداد اتکایی با شرکت مونیخ ری در حوزه بیمه های زندگی شد. در حال حاضر شرکت بیمه سامان تنها شرکت بیمه ایرانی دارای قرارداد در حوزه بیمه های زندگی با یک شرکت بیمه اتکایی بین المللی می باشد.