اگر حق بیمه عمر را نپردازیم چه اتفاقی می افتد؟

همانطور که اطلاع دارید حق بیمه پرداختی بابت بیمه عمر و تشکیل سرمایه و استفاده از مزایا و پوشش های بیمه نامه می باشد بنابراین پرداخت حق بیمه از جانب شما برنامه بیمه ای شما را به جلو می برد. اگر پرداخت حق بیمه از جانب شما بیش از یک ماه از تاریخ سر رسید قسط حق بیمه به تاخیر بیافتد، هزینه پوشش های بیمه ای از محل اندوخته صندوق پس انداز شما (در صورت وجود آن) کسر می شود.

توجه: چنانچه اندوخته صندوق، برای پرداخت حداقل هزینه ها کافی نباشد عدم پرداخت حق بیمه باعث تعلیق (غیرفعال) شدن بیمه نامه شما می گردد و بیمه گر در قبال بیمه نامه شما هیچ مسئولیتی نخواهد داشت.

 

با توجه به توان مالی بیمه گذار و افزایش و یا کاهش قدرت مالی وی، امکان افزایش و کاهش حق بیمه وجود دارد. البته باید توجه نمود که حق بیمه نباید از یک برابر سرمایه فوت در هر سال بیمه ای بیشتر گردد. در ضمن تغییر در حق بیمه فقط در سررسید سال بیمه ای امکان پذیر است.

 

شما می توانید روش پرداخت حق بیمه خود را پس از دریافت گزارش سالیانه به صورت پرداخت سالیانه، شش ماهه، چهار ماهه، سه ماهه، دو ماهه و ماهیانه تغییر دهید. برای تغییر روش پرداخت حق بیمه خود تنها کافی است درخواست کتبی خود را به همراه مشخصات بیمه نامه به عامل فروش خود تحویل دهید.

 

 

چگونه می توانیم بیمه نامه خود را رفع تعلیق (فعال) کنیم؟

بیمه نامه شما پس از پرداخت اقساط معوق حق بیمه و پوشش دادن حداقل هزینه های بیمه نامه، با درخواست کتبی از جانب شما رفع تعلیق خواهد شد.

توجه: چنانچه سه ماه از مدت تعلیق بگذرد و شما نسبت به رفع تعلیق آن اقدام نکنید بیمه نامه شما فسخ خواهد شد.

 

 

Read 3439 times

شرکت خدمات بیمه ای همپاد معین سامانیان نماینده حقوقی شرکت بیمه سامان

شرکت خدمات بیمه ای همپاد معین سامانیان در سال 1393 از ادغام دو نمایندگی حقیقی و توسط تعدادی جوان با تجربه در صنعت بیمه و دارای تحصیلات عالی مرتبط و با مجوز رسمی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و شرکت بیمه سامان متولد شد.
رویکرد شرکت، ارائه خدمات بیمه با روشی نوآورانه و به گونه ای است که علاوه بر اشائه استفاده از محصولات بیمه ای متناسب با نیاز و خواسته افراد حقیقی و حقوقی، همیشه و در همه حال با در نظر داشتن پایان کار و زمان استفاده از پوشش های بیمه نامه، مشاوره ای موثر و کارآمد را به بیمه گذاران خود ارائه نماید.

انواع بیمه نامه های شرکت بیمه سامان: بیمه عمر و سرمایه گذاری (بیمه زندگی و بازنشستگی)، بیمه اتومبیل (شخص ثالث و بدنه)، بیمه آتش سوزی و زلزله، بیمه مسافرتی، بیمه مسئولیت، بیمه مهندسی، بیمه باربری، بیمه تکمیلی درمان و بیمه حوادث

عضویت در خبرنامه!

محصول بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان به اتکای شرکت مونیخ ری آلمان:

برای اولین بار پس از انقلاب اسلامی ایران شرکت بیمه سامان موفق به عقد قرارداد اتکایی با شرکت مونیخ ری در حوزه بیمه های زندگی شد. در حال حاضر شرکت بیمه سامان تنها شرکت بیمه ایرانی دارای قرارداد در حوزه بیمه های زندگی با یک شرکت بیمه اتکایی بین المللی می باشد.